Porland sanatı mağazalarına taşıyor

0007155 aclik oyunlari 600

Porland sanatı mağazalarına taşıyor

 

Cam sanatçısı ve tasarımcısı Derya Geylani Vuruşan’ın Egemen Vuruşan ile birlikte Porland için yeniden yorumladığı ‘Açlık Oyunları’ isimli eseri, Porland Akmerkez mağazasında sergilenerek ziyaretçilerle buluşuyor. Porland sanat arşivinde yer alan ve porselen tarihinde miras niteliğinde olan parçaları da içeren eser, günümüz toplumunun en önemli sorunlarından aşırı tüketim ve açlık konularına dikkat çekiyor.

 

<p”>Porselenin öncü markası Porland’ın Akmerkez mağazasını ziyaret edenler, metal, cam ve porselen gibi hayatımızda önemli yere sahip dokuları bir araya getiren ‘Açlık Oyunları’ enstelasyonuyla karşılaşacak. Cam sanatçısı ve tasarımcısı Derya Geylani Vuruşan’ın İngiltere, Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya ve Türkiye gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden toplanan tabaklar, metal kaşık çatallar ve porselenin serüveninde önemli yere sahip parçalarla tasarladığı ‘Açlık Oyunları’, burjuvazinin bilinçsiz ve aşırı tüketimine evrensel bir dille gönderme yapıyor.

 

 

5 duyumuza dokunan porselenle zamanda yolculuk

 

Günümüz toplumunun en önemli sorunlarından olan aşırı tüketim ve açlık konularına dikkat çekme misyonuyla Porland tarafından sahiplenilerek sanat arşivine katılan eser, Porland Akmerkez mağazasında sanat severlere sergileniyor. Derya Geylani Vuruşan tarafından tasarlanan eserdeki cam üfleme uygulamaları Egemen Vuruşan tarafından gerçekleştirildi. Eserde porselenin hayatımızdaki yeri de gözler önüne seriliyor.

 

Bir hayatı, bir kültürü ve yaşam tarzını temsil eden yadigar porselenler en önemli anların metaforlarıdır. Her anı, farklı bir duyumuza dokunur. Bazen koklar gideriz başka diyarlara, bazen nazikçe dokunur ve hissederiz…”

 

Derya Geylani Vuruşan

Total
0
Shares
Önceki
Porland beyazın saflığını ve doğallığını ev tekstiline taşıdı
0007153 619X469 beyaz ev 600

Porland beyazın saflığını ve doğallığını ev tekstiline taşıdı

Porland’dan yepyeni bir kategori: Beyaz ev tekstili Porland beyazın saflığını ve

Sonraki
Porselende Yenilikçi Yaklaşım
0007157 fabrika

Porselende Yenilikçi Yaklaşım

Porland rotayı ABD, Avustralya ve Afrika’ya çevirdi Porselende yenilikçi

Hoşunuza Gidebilir