Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya, Porland Ürünleriyle Sunum Tekniklerini Paylaştı!

0006679 0006630 Hostech Fuar MY Gorsel 600 600

Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya, Porland ürünleriyle sunum tekniklerini paylaştı

 

Gastronomi sektörünün en önemli şeflerinden Mehmet Yalçınkaya, Porland’ın, Hostech by Tusid Fuarı kapsamında düzenlediği özel etkinlikte, fuar ziyaretçileriyle buluştu. Yalçınkaya, Porland’ın sıra dışı tasarıma sahip ürünlerini kullanarak tabaklamanın inceliklerini, doğru ve çarpıcı sunum tekniklerini katılımcıları da dahil ettiği workshopta paylaştı.

 

Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya, yemek ve tatlı sunumlarında doğru tabak seçimleri konusundaki incelikleri, Porland’ın Hostech by Tusid Fuarı kapsamında gerçekleştirdiği workshopta anlattı. Porland standında ziyaretçilerle bir araya gelen ve etkili bir sunum için son teknikleri paylaşan Yalçınkaya’nın hazırladığı et, tavuk, karides ve tatlı tabakları büyük ilgi gördü.

 

Geçmişten günümüze sofra adabıyla ilgili bilgiler vererek ziyaretçilere keyifli anlar yaşatan Yalçınkaya, Sunumlarda tabak seçimi çok önemlidir. Sunum sırasında tabağın yüzde 60’ını kullanarak misafirimize yemek yeme konfor alanını sağlamalıyız. Sunum yapmak aynı resim yapmak gibi. Ressamın resme başladığı merkezle bizim tabağa başladığımız merkez birbirine çok benziyor. Tabağı bölüp ürünü nereye koyacağımızı netleştiriyoruz. Yapacağınız sunumun dengeli ve uyumlu olması gerekir. Tabağa baktığımızda aynı resimdeki gibi bir asimetri olmalı” dedi.

 

“Aromalar tabağın rengiyle uyumlu olmalı”

 

Porland ürünleri ile tabaklamanın inceliklerini anlatarak sunumlardaki renk kullanımlarıyla ilgili de bilgiler veren Mehmet Yalçınkaya; “Hazırladığınız tabaktaki karbonhidrat ve protein dengesi kadar kullandığınız elementlerin renkleri de birbirlerini dengelemeli. Seçtiğiniz tabağın renkleri kullanacağınız sosla çok uyumlu olmalı ve tabak hiçbir zaman yemeğin önüne geçmemeli. Sıkıcı görünen bir tabağı kullanacağınız bir sosun rengiyle patlatabilirsiniz” dedi.

Total
0
Shares
Sonraki
YENİ YIL SOFRALARINA PORLAND DOKUNUŞU
0006863 Kasim2018Yilbasi min 600

YENİ YIL SOFRALARINA PORLAND DOKUNUŞU

YENİ YIL SOFRALARINA PORLAND DOKUNUŞU Porland, yepyeni bir yıla girmenin

Hoşunuza Gidebilir