Atatürk’ün sanat sevgisinden ilham alan koleksiyon

0007145 Ataturk Koelksiyon

Atatürk’ün sanat sevgisinden ilham alan koleksiyon

Porselenin öncü markalarından Porland, Cumhuriyet Bayramı’nı özel ve anlamlı bir koleksiyonla kutluyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata verdiği değerden ilham alınarak hazırlanan ‘Atatürk Koleksiyonu’nda Atatürk’ün kara kalem olarak resmedilen fotoğraflarının yanı sıra el yazıları, mühür ve imzaları da cam ve porselen tasarımlara hayat veriyor.

Porland, Atatürk’ün sanata verdiği önemden yola çıkarak hazırladığı özel koleksiyonla Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken Atatürk’ü hatırlamaya ve yaşatmaya davet ediyor.

Atatürk’ün “Sanat güzelliğin ifadesidir. Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur.” sözünden ilham alınarak hayata geçirilen Atatürk Koleksiyonu, Cumhuriyet tarihimizin unutulmayacak izlerini cam ve porselene yansıtıyor.

Kara kalem tekniği ile resmedildi

Kara kalem tekniği ile çizilen Atatürk resimlerinin el yazıları, mühür ve imzaları ile birlikte yorumlandığı koleksiyon, Atatürk’e ve Atatürk’ün sanata sahip çıkan duruşuna saygı niteliği taşıyor. Zanaat ile sanatı buluşturan koleksiyonda; çay, kahve ikram ürünlerinden dekoratif objelere, günlük hayatta kullanılacak tasarımlar yer alıyor.

Total
0
Shares
Önceki
Porland’dan porseleni eşsiz kılan özel ‘Sır’
0007143 ozel sir 600

Porland’dan porseleni eşsiz kılan özel ‘Sır’

Porland’dan porseleni eşsiz kılan özel ‘Sır’ ‘Tasarladık ve ürettik’ mottosuyla

Sonraki
Porland e-ticaret kanallarına yatırım yaparak e-ihracata odaklandı
0007147 Sony Still 034

Porland e-ticaret kanallarına yatırım yaparak e-ihracata odaklandı

Porland e-ticaret kanallarına yatırım yaparak e-ihracata odaklandı E-ticaret

Hoşunuza Gidebilir